> Ciemnia hybrydowa - od negatywu do wydruku fotograficznego | FOTO-GRAFIKA

Ciemnia hybrydowa – od negatywu do wydruku fotograficznego

Wszystkich zakochanych w charakterze obrazu z negatywu czarno-białego zapraszamy na kolejne juz warsztaty organizowane w ścisłej współpracy z Medikon Polska. Duża dawka wiedzy i praktycznych rozwiązań zagadnienia, które nazwaliśmy Ciemnią Hybrydową. To idący z duchem czasów sposób, w którym naświetlony negatyw wywołujemy samodzielnie lub z pomocą wybranego laboratorium. Następnie skanujemy powstałe klatki filmu do plików cyfrowych po to, by je na koniec wydrukować na papierze. Postaramy się na tych zajęciach przybliżyć temat wszystkim rozpoczynającym przygodę z filmem, koreksami, chemią, stoperem i rodziną nerwowo pytającą zza drzwi łazienki kiedy skończymy :-). Mile widziani są również posiadacze gotowych archiwów, którym digitalizacja pozwoli szybciej i wygodniej tworzyć kopie na papierze. Tym razem zapraszamy 04/12/2018 do Krakowa, szczegóły poniżej.


Jednodniowe szkolenie z podstaw pracy z negatywem fotograficznym, jego skanowaniem na potrzeby wydruku odbitki w prostej drukarce fotograficznej. Szkolenie skierowane do fotoamatorów, osób, które rozpoczynają pracę z filmami fotograficznymi.

Uczestnik pozna następujące informacje i potrzebne umiejętności do pracy z aparatem fotograficznym na film:

  • Jak pracować z aparatem analogowym załadowanym negatywem czarno-białym. Praca z filmami ILFORD Photo i Kentmere.
  • Jak mierzyć światło i naświetlać materiał pod kątem uzyskania obrazu fotograficznego przeznaczonego do skanowania.
  • Jak skanować w prosty i wygodny sposób na skanerach Epson i Plustek. Pozna obsługę dwóch różnych programów do skanowania.
  • W jaki sposób zapisać plik skanu i przygotować z niego materiał do druku.
  • Jak ustawić parametry druku i kontrolować jakość obrazu w prostej drukarce fotograficznej na przykładzie drukarek Canon i Epson.

Warto zabrać używany aparat analogowy, światłomierz, jakieś własne fotografie, laptop z używanym oprogramowaniem do edytowania zdjęć, np. Adobe Lightroom, Photoshop. Nie jest to konieczne, ale bardzo się przyda uczestnikowi.

Kiedy

4 grudnia 2018r (wtorek) w godz. 16:00-22:00

Gdzie

LabLab, Ślusarska 9, Kraków

Szczegółowe informacje w regulaminie dostępnym pod adresem:

https://sklep.medikon.pl/img/product_media/20001-21000/ciemnia_hybrydowa_regulamin_fotowarsztatow_20181204.pdf .

Uwaga
Ilość uczestników ograniczona – 15 miejsc.

Prowadzący:

Karol Bagiński

Rocznik 1973. Artysta fotograf. Postproducent fotografii. Operator DTP. Wykładowca. Założyciel i specjalista w FOTO-GRAFIKA :-).
Specjalista edycji cyfrowej fotografii, przygotowania do druku fotograficznego i wydawniczego w Adobe Photoshop. Laborant ciemni czarno-białej. Skanerzysta. Operator DTP w środowisku Adobe CC. Przygotowuje wystawy i publikacje m. in. dla Domu Spotkań z Historią, Muzeum Warszawy, Muzeum Narodowego w Warszawie. W latach 2008-2017 wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii. Poprowadził kilka edycji warsztatów ze skanowania fotografii i przygotowania plików dla Medikon Polska.
 Galeria autorska i inne treści fotograficzne w serwisie www.karolbaginski.art.pl.

Szymon Aksienionek
Product Manager oraz ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska – wyłącznego przedstawiciela marki FOMEI w Polsce, która od ponad 15-lat specjalizuje się m.in. w dostarczaniu rozwiązań do druku fotografii i grafiki oraz zarządzania barwą, opartych na urządzeniach Canon, Eizo, Epson, X-Rite i DNP. Na co dzień w Medikonie odpowiada za wsparcie techniczne i merytoryczne oraz szkolenia dla drukujących fotografów i grafików. Jako ekspert Medikon prowadzi wykłady, prezentacje, warsztaty i szkolenia w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

jeden × jeden =

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.